BLOG

Tanrıların gizemli el çantası: Sümer, Amerika ve GöbekliTepe'de bulunan kalıntılarda tasvir ediliyor.

Anunnaki'nin bin yıl öncesine ait tasvirlerinde tanrıların gizemli bir çanta taşıdıkları görülüyor ve dünyanın öteki tarafında antik Mesoamerikan medeniyetlerinde aynı şeyin tasvir edildiği ortaya çıkıyor.

Sümerli temsilleri Anunnaki'nin gizemli 'el çantası', Amerika ve Göbekli Tepe'de birkaç kültürde görülmüştür. Bu nasıl bir tesadüf?

Devamını Oku

Göbeklitepe’nin Büyüleci Tılsımları Başak Dizer Tatlıtuğ’un Tasarımlarıyla Yeni Bir Koleksiyona Dönüştü…

Yeni yılda yeni Göbeklitepe Altın Koleksiyonu’nu birlikte hayata geçirdiğimiz Başak Dizer Tatlıtuğ ile koleksiyon hakkında bir mini bir röportaj gerçekleştirdik.

Sizi, keyifli iş birliğimizi ve büyüleyici koleksiyonumuzu keşfetmeye çağırıyoruz.

Devamını Oku

Eski Mezopotamya’daki Yeni Yıl Ritüelleri

Yeni bir yıla adım atmamıza sayılı günler kaldı. Bu, hepimiz için yenilenen umutlar ve taze başlangıçlar demek. Yılbaşı ruhunun doyasıya hissedildiği şu günlerde pek çok kişi, hediyelerini seçmeye ve yılbaşı ağacını süslemeye başladı bile.

Devamını Oku

Sümerlerin Kadim Bilgeliği ile Güneşin Gücünü Keşfedin

Evvel zamanlardan beri Güneş’i yaşam kaynağı olarak ele alan Sümerler, Güneş’in doğanın takvimini şekillendiren yansımalarından güç aldı. Bunun yanında gök kubbe ve Güneş Sistemi hakkında halihazırda kullandığımız pek çok detayın keşfedilmesinin ilk adımlarını attı. Güneşin üzerimizdeki yenileyen ve güçlendiren enerjisini hissederek Sümerlerin sonsuz gökyüzü ve Güneş keşiflerine doğru bir yolculuğa çıkalım…

Devamını Oku

Akitu Festivali’nden İlhamla Kendi Baharınızı İlan Edin

Her yıl baharın başlangıcını tüm görkemiyle hissettiğimiz nisan ayında, aslında kendi iç gücümüzü yeniden keşfetmek için de pek çok sebebimiz var. Soğuk ve kasvetli geçen kış aylarından sonra doğanın yeniden canlanmasını, tekrar uyanmasını siz de mevsimsel bir ritüel gibi ele alıp kendinizi yenilediğiniz bir törene çevirebilirsiniz.

Devamını Oku

Mezopotamya'da Kutsal ve Güçlü Kadın Figürleri

Dünya döndüğünden beri kadınlar; doğumun, yaşamın ve bereketin sembolü oldu… Hayat veren, yaratan, ilham olan, gözeten ve koruyan kadınlar, kuşkusuz çağlar boyunca medeniyetlerin evrilmesinde ve insanlık tarihinin şekillenmesinde en büyük paya sahip.

Devamını Oku

Cansın Sağlam ile Aşk Üzerine

Aşka adadığımız şubat ayı için ilham veren Luna Merdin kadınlarından biri olan Cansın Sağlam ile ilişkileri, tek eşliliği ve tılsımları konuştuğumuz mini bir röportaj gerçekleştirdik.

Keyifli yanıtlarını keşfetmeye davetlisiniz!

Devamını Oku

Antik Mezopotamya'dan Gerçek Aşka Dair Hikayeler

Aşk insanlar için hep vardı; iki insanı güçlü bir şekilde bütünleştiren bu eşsiz duygu eski çağlardan beri nice romanlara, öykülere, filmlere ve şiirlere konu oldu. 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle aşka ithaf edilen bu ayda odağımız gerçek aşkın gücü.

Devamını Oku