LUNA MERDİN OLARAK, SİZE SUNDUĞUMUZ HER ÜRÜNÜN KALİTESİNİN ARKASINDA DURUYORUZ. HERHANGİ BİR ÜRÜNDEN MEMNUN KALMAZSANIZ, BU DURUMU DÜZELTMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPARIZ ÇÜNKÜ BİZDEN YAPTIĞINIZ HER ALIŞVERİŞİN SİZİN İÇİN OLUMLU ve MUTLULUK VERİCİ BİR DENEYİM OLMASINA ÖNEM VERİYORUZ.

Ürünleriniz, satın aldığınız tarihten itibaren üretimden kaynaklanan her türlü hataya karşı güvencemiz altındadır.

Ürünlerinizin kullanım ve bakım yöntemleri için, lütfen aşağıdaki açıklamaları dikkate alınız.

Gümüş Ürünler

Ürünlerinizi kutularında saklamanız, direkt güneş ışığına temastan ve nemli ortamlardan sakınmanız ürününüzün ömrünü uzatacaktır.

Gümüş ürünlerimiz, gümüş maddesinin doğası gereği havadaki nemle, suyla veya kimyasal, kozmetik ve temizlik maddeleriyle temas sıklığına bağlı olarak, zamanla kararma yapabilir.

Bu durumlarda bir gümüş parlatıcısı yardımıyla veya yakınlarınızdaki bir gümüşçü mağazasında, tekrar ilk günkü parlaklığına kolaylıkla döndürülebilir.

Eğer bu işlemleri gerçekleştiremezseniz, her zaman yanınızdayız. Parlatılmasını istediğiniz ürününüzü aşağıdaki adrese, talebinizi içeren bir notla birlikte gönderirseniz, bakım işlemini maliyeti karşılığında biz de uygulayabiliriz. Güncel maliyet bilgisini musterihizmetleri@lunamerdin.com’a eposta göndererek öğrenebilirsiniz.

Gönderim adresi

Lunamerdin Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Teşvikiye Mahallesi Şakayık Sokak Buket Apt. No:27/3 Şişli İstanbul

Tel: 0532 210 4802

Altın Kaplama Ürünler

Ürünlerinizi kutularında saklamanız, direkt güneş ışığına temastan ve nemli ortamlardan sakınmanız ürününüzün ömrünü uzatacaktır.

Altın kaplama ürünlerimiz, altın kaplama yönteminin doğası gereği ve havadaki nemle, suyla veya kimyasal, kozmetik ve temizlik maddeleriyle temas sıklığına bağlı olarak, zamanla renk değişimine uğrayabilir.

Renk değişimi genellikle altın kaplamanın açılarak gümüş rengine dönüşmesi şeklinde oluşmaktadır.

Ürünlerimizin çoğunluğuna 24K altın mikron kaplama işlemiyle altın rengi vermekteyiz. Bu yöntem en kaliteli ve en üst seviye altın kaplama yöntemidir. Kullanım yöntemi tavsiyelerine uyulduğunda en az 1 sene, genellikle 2 sene ilk günkü parlaklığında kalabilmektedir.

Eğer renk değişimi oluşursa ve ürününüzü ilk günkü rengine geri dönüştürmek isterseniz, her zaman yanınızdayız. Altın kaplama istediğiniz ürününüzü aşağıdaki adrese, talebinizi içeren bir notla birlikte gönderirseniz, bakım işlemini maliyeti karşılığında uygulamaktayız. Güncel maliyet bilgisini musterihizmetleri@lunamerdin.com’a eposta göndererek öğrenebilirsiniz.

Lunamerdin Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Teşvikiye Mahallesi Şakayık Sokak Buket Apt. No:27/3 Şişli İstanbul

Tel: 0532 210 4802

Rodyum Kaplama Ürünler

Ürünlerinizi kutularında saklamanız, direkt güneş ışığına temastan ve nemli ortamlardan sakınmanız ürününüzün ömrünü uzatacaktır.

Saf gümüş ürünlere rodyum kaplanmasının en önemli amacı kararmasını önlemektir. Rodyum kaplama gümüş ürünler kararmaz. Ancak kaplama yapılmamış gümüş takı, zaman içinde kararır.

Rodyum pahalı bir elementtir. Bu yüzden mücevherlere sadece çok ince bir plaka olarak uygulanır. Rodyum kaplama yapılmış gümüş ürünler, aşırı sürtünme ve aşınmaya maruz kalmazsa, çok uzun zaman ilk günkü görünümünü korur. Rodyum kaplama gümüş aksesuarlar beyaz altına benzemektedir. Çünkü beyaz altın da rodyum kaplamadır. Gümüş üzerine rodyum kaplamalı ürünler beyaz altın ürünler ile aynı görünüme sahiptir.

Her gümüş ürüne rodyum kaplama teknik olarak uygulanamayabilir. Ürün açıklamasında özellikle rodyum kaplama olarak belirtilen ürünler rodyum kaplama işlemi uygulanmış ürünlerimizdir.

Altın Ürünler

Altın takının üzerinde herhangi bir kir ya da yağ birikimi bulunmuyorsa mücevher parlatıcıyı kullanabilirsiniz. Söz konusu parlatıcıyı yumuşak bir bez yardımı ile altın takınıza uygulayabilir ve takınızın parlamasını sağlayabilirsiniz.

Eğer herhangi bir bölgesinde kir ve yağ birikiminden oluşan bir kirlenme gözünüze çarpıyorsa öncelikle ılık su içerisine birkaç damla organik deterjan damlatın. İsterseniz ılık su içerisine nemlendirici özellikli madde içermeyen sıvı sabun ya da şampuan da damlatabilir ve bu karışımı altın takılarınızın temizliğinde kullanabilirsiniz.

Altın takı temizliği sırasında sıcak su kullanımından kesinlikle uzak durmalısınız. Aksi takdirde altın takılarınızda soyulma ve renk solmaları meydana gelmektedir. Altın kullanılarak üretilen mücevherlerini ılık su ve deterjandan oluşan solüsyonda 3 ile 5 dakika arasında bekleterek bakımını gerçekleştirmelisiniz. Bundan sonra ki adımda ise yumuşak bir fırça veya kulak çubuğu yardımı ile nazikçe altın takılarınızı fırçalayarak temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz altın takılarınızı temizlik solüsyonunu altı birim ılık su ve bir birim amonyak kullanarak temizleyebilirsiniz. Fırçalama işlemi sonrasında bol su ile durulanması ve nazik bir şekilde kurulayarak ilk günkü ışıltısını koruyabilirsiniz.

Luna Merdin olarak, altın ürünlerimizin ömür boyu bakımını yapıyoruz. Bizi arayarak temizlik ve bakım hizmetlerimiz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Pırlanta Ürünler

Pırlantalar sert bir madde olmasına rağmen bir süre sonra renginde matlaşma olabilir. Pırlantanın parlaklığını, günlük olarak kullanılan kozmetik ürünleri, makyaj malzemeleri, saç spreyleri veya temizlik ürünleri etkileyebiliyor.

Ilık suyun içerisine bir miktar sıvı deterjan koyun ve sonrasında suyu biraz köpürtün. Pırlantanızı suyun içerisine bırakın ve bir süre bekleyin. Yumuşak bir fırça veya kulak çubuğu ile pırlantanızı temizleyin. Sonrasında ılık su ile durulayın ve üzerinde toz bırakmayacak bir bez ile temizleyin.

Pırlanta temizliği için özel olarak üretilmiş mücevher temizleyicisi yardımıyla da temizleyici üzerindeki talimatları okuyarak, pırlantanızı temizleyebilirsiniz.

Luna Merdin olarak, pırlanta ürünlerimizin ömür boyu bakımını yapıyoruz. Bizi arayarak temizlik ve bakım hizmetlerimiz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.